Login to the system or Register
Who is who   |   Services   |   Contact            
  A-B
  Agricultural
Album
Archaeology
Architecture

Art
Catalogs
Religious art
History
Others


Bibliography
Bilingual
Biography
Books in Foreign Languages
Business
  C-D
  Children
Early readers
History
Novel
Legends
Tales
Stories & Short Stories
Poetry
Others


Cultural

Dictionaries & Methods
Albanian language dictionaries
Bi-Lingual dictionaries
Encyclopedic dictionaries
Methods for learning Albanian language
Methods for learning foreign language
Terms dictionaries
Others

Documentary
  E-L
  Educations
Economics & Finance
Encyclopaedias
Ethnography
Folklore
Food & Wine
Geography
History
Law
Life Style
Linguistic

Literature
Comedy
Drama
Essays
Humor & satire
Novel
Poem
Poetry
Studies
Series work
Stories & Short Stories
Others

  M-S
  Media
Medicine & Health
Memories
Monography
Music
Mythology
Philosophy
Photography
Politics
Publicistics
Psycologhy
Religion

Society
Anthropology
Sociology
Others


Sport
Statistics
  T-Z
  Technical & Natural
Text books
Travel &Tourism

Young adults
History
Music & Art
Novel
Poetry
Science
Others


Others
  Albanian Movies
  Artistic / Artistik
Children / Femije
Documentary / Dokumentare
Humor / Humor
Touristic / Turistike
Others / Te tjera
  Albanian Music
  Classic / Klasike
Children Songs / Kenge per femije
Folk / Popullore
Popullore te perpunuara
Pop / Kenge te lehta
Rap / Rep
Rock / Rock
Others / Te tjera
Books > Essays - Literature * Please login at the top of the page or Become a Member to view all the latest titles.
  Publishing House
  Author
  ISBN
  Title View full titles
  Genre
  Date
  Dim.
  Pg.
 
  Naimi 
Sindi Mullaj  
  978-9928-109-32-3
  03:00 AM
  Literature
  4 / 2012
  20 cm
  119
  Argita Lmg 
Odhise Paskali  
  99956-17-28-5
  Shpirti im i ripeterire
  Literature
  5 / 2010
  21 cm
  362
  Plejad 
Gjovalin Kola  
  978-99956-57-79-6
 
Shkolla e disidences dhe treb...
  Literature
  8 / 2012
  20.8 cm
  260
  Globus R. 
Mihal Gjergji  
  978-99956-90-62-5
 
Ngjyrat e mendimit- Ese dhe s...
  Literature
  5 / 2011
  21 cm
  260
  Erik 
Moikom Zeqo  
  978-9928-130006
 
Migjeni arkitekti i nendheshe...
  Literature
  11 / 2011
  21 cm
  206
   
Arben Orhani  
  978-99956-94-93-7
  Ese ndërvetjake
  Literature
  12 / 2011
  20 cm
  58
  Instituti Kombetar i Integrimit 
Fation A.Kajanaku  
  978-99956-44-22-2
  Ese mbi humanizmin
  Literature
  5 / 2011
  21 cm
  148
  Saras 
Group of authors  
  978-9928-152-01-5
  Publikija shqiptare
  Literature
  9 / 2012
  21 cm
  210
  Ada 
Kolec Traboini  
  978-99956-99-69-7
 
Act Now: Zhgenjimi I ambasado...
  Literature
  7 / 2012
  23 cm
  190
  Ada 
Namik Selmani  
  978-99943-58-86-1
  Rilindje
  Literature
  4 / 2010
  19.5 cm
  145
  Onufri  
Ismail Kadare  
  978-99956-87-33-5
 
Mosmarreveshja - mbi raportet...
  Literature
  11 / 2010
  21 cm
  206
  Jozef 
Enton Bido  
  978-9928-4128-4-3
  Nga tradita bashkekohesia
  Literature
  6 / 2012
  17.5 cm
  131
  Weso 
Ilir Cenollari  
  978-99956-13-66-2
  Delir: Satira
  Literature
  7 / 2012
  21 cm
  159
  Vini Graph 
Tahsin Xh. Demiraj  
  978-99956-731-1-6
  Ne syrin e ciklonit
  Literature
  2 / 2009
  20.5 cm
  323
  Belina. H 
Mid'hat Frasheri  
  978-99956-770-0-8
  Fati i Shqiperise
  Literature
  9 / 2009
  21.5 cm
  360
  Toena 
Besnik Mustafaraj  
  978-99943-1-528-4
  Midis krimeve dhe mirazheve
  Literature
  11 / 2009
  20 cm
  323
  Ombra GVG 
Ina Kosturi  
  978-99956-38-30-6
  Pak mall per socializmin
  Literature
  11 / 2009
  20.5 cm
  141
  Marin Barleti 
Vladimir Marku  
  97899927399-8-3
  Polonia, une dhe femrat
  Literature
  4 / 2008
  20.5 cm
  125
  Onufri 
Rexhep Ferri  
  978-99943-42-64-8
  Historia e hijeve
  Literature
  11 / 2008
  21 cm
  134
  West-Print 
Jusuf Alibali  
  978-99956-37-42-2
  Artisti dhe koha e tij
  Literature
  3 / 2012
  20.5 cm
  175
  OM 
Ibrahim Berisha  
  978-9951-632-06-5
  Utopia reale / Real utopia
  Literature
  5 / 2013
  21 cm
  354
  Morava 
Moikom Zeqo  
  978-9928-169-09-9
 
Ofelia me mjeker- proza e te ...
  Literature
  6 / 2013
  20.5 cm
  365
  Onufri 
Ismail Kadare  
  99927-45-50-9
 
Ballkani i Jugut / South Balc...
  Literature
  7 / 2005
  21 cm
  112
  Ombra Gvg 
Bashkim Abazi  
  978-9928-07-173-6
 
Ekstreme te filozofise / Ext...
  Literature
  7 / 2013
  20.7 cm
  192
  Fondacioni per liri ekonomike 
Henri Cili  
 
 
Kunder -Reforma nje shpjegim ...
  Literature
  9 / 2013
  20.5 cm
  99
  UET Press  
Grida Duma  
  9789928418203
 
12 përtej 2013 : teza liberal...
  Literature
  10 / 2013
  23 cm
  392
  Dudaj 
Ardian Vehbiu  
  9789994303373
 
Sende që nxirrte deti / Objec...
  Literature
  12 / 2013
  20 cm x 14 cm
  332
  Uegen  
Bujar Kule  
  9789928031587
 
Graal : Shiprti i humbur i Ev...
  Literature
  1 / 2014
  24 cm
  725
  Olymp 
Begzad Baliu  
  9789951635196
 
Kujtesa letrare (kritikë dhe ...
  Literature
  1 / 2014
  20 cm
  194
  Ada 
Zyba Hysen Hysa  
  9789928422408
 
Isuf Luzaj një shtizë diell m...
  Literature
  7 / 2014
  23 cm x 15.3 cm
  342
  Saras 
Mustafa Nano  
  9789928152183
  Pax Albanica/ Pax Albanica
  Literature
  6 / 2014
  21 cm x 14 cm
  244
  Plejad 
Frrok Çupi  
  9789928183019
 
Qeni me tri këmbë./ Three-Leg...
  Literature
  9 / 2014
  20 cm x 13.5 cm
  470
  Toena 
Besnik Mustafaj  
  9789994319978
 
Bishti i kometës/ The comet t...
  Literature
  11 / 2014
  20.5 cm x 14 cm
  302
  Uegen 
Roland Gjoza  
  9789928032201
 
Zogjtë e Hiçkokut/ Hickok bir...
  Literature
  11 / 2014
  23 cm x 16.5 cm
  599
  Mirgeeralb 
Bashkim Abazi  
  9789928073068
 
Dyshoj si Kartezian/ I doubt ...
  Literature
  6 / 2015
  20.5 cm x 14 cm
  132
  UET Press  
Tonin Gjuraj  
  9789928190253
 
Nova demokratia ; 15 ese për ...
  Literature
  3 / 2015
  21 cm x 14 cm
  157
  UET Press  
Majlinda Bregu  
  9789928190314
 
Europe ik eja/ Run off - come...
  Literature
  4 / 2015
  20.5 cm x 13.5 cm
  170
  ASHAK 
Rexhep Ferri  
  9789951615495
 
Gabime të bukura / Beatiful m...
  Literature
  7 / 2015
  25.5 cm x 17 cm
  212
  Les Livres Rama 
Rama, Luan  
  9781094814123
  Ofshama e Gargujve
  Literature
  1 / 2018
  18
  70
 
 
For Individuals
Partners
Who is who
Become a member
How to use
Terms and conditions
For Companies
Cfare perfitoni
Si mund tju ndihmojme
Hapesirat Ekstra
Terms and conditions
Follow us on:
You can pay through:
Copyright © 2013 BOTIMPEX. All Rights Reserved. Created by IMPULS