Login to the system or Register
Who is who   |   Services   |   Contact            
  A-B
  Agricultural
Album
Archaeology
Architecture

Art
Catalogs
Religious art
History
Others


Bibliography
Bilingual
Biography
Books in Foreign Languages
Business
  C-D
  Children
Early readers
History
Novel
Legends
Tales
Stories & Short Stories
Poetry
Others


Cultural

Dictionaries & Methods
Albanian language dictionaries
Bi-Lingual dictionaries
Encyclopedic dictionaries
Methods for learning Albanian language
Methods for learning foreign language
Terms dictionaries
Others

Documentary
  E-L
  Educations
Economics & Finance
Encyclopaedias
Ethnography
Folklore
Food & Wine
Geography
History
Law
Life Style
Linguistic

Literature
Comedy
Drama
Essays
Humor & satire
Novel
Poem
Poetry
Studies
Series work
Stories & Short Stories
Others

  M-S
  Media
Medicine & Health
Memories
Monography
Music
Mythology
Philosophy
Photography
Politics
Publicistics
Psycologhy
Religion

Society
Anthropology
Sociology
Others


Sport
Statistics
  T-Z
  Technical & Natural
Text books
Travel &Tourism

Young adults
History
Music & Art
Novel
Poetry
Science
Others


Others
  Albanian Movies
  Artistic / Artistik
Children / Femije
Documentary / Dokumentare
Humor / Humor
Touristic / Turistike
Others / Te tjera
  Albanian Music
  Classic / Klasike
Children Songs / Kenge per femije
Folk / Popullore
Popullore te perpunuara
Pop / Kenge te lehta
Rap / Rep
Rock / Rock
Others / Te tjera
Books > Publicistics * Please login at the top of the page or Become a Member to view all the latest titles.
  Publishing House
  Author
  ISBN
  Title View full titles
  Genre
  Date
  Dim.
  Pg.
 
  Toena 
Januz Januzaj  
  978-99956-10-48-7
 
Shqiperia ime Une dhe Ramiz A...
  Publicistics
  10 / 2012
  22 cm
  294
  Dudaj 
Bledi Mane  
  978-99943-0-295-6
  Public Enemy
  Publicistics
  8 / 2012
  20 cm
  264
  Toena 
Bashkim Kucuku  
  978-99943-1-858-2
 
Kombi gjen vetveten : Cameria...
  Publicistics
  9 / 2012
  23.5 cm
  655
  Buzuku 
Ramiz Kelmendi  
  978-9951-08-138-9
  Shkrime te zgjedhura
  Publicistics
  1 / 2011
  21 cm
  333
  Marin Barleti 
Fatos Lubonja  
  978-99956-60-3731
 
Nentedhjeteshtata- Apokalips ...
  Publicistics
  2 / 2011
  21.5 cm
  283
  Fan Noli 
Idajet Beqiri  
  978-99956-86-35-2
  Shqiperia ime
  Publicistics
  2 / 2011
  21 cm
  526
  IHVPKA 
Nin Gj Rajta  
  978-99956-845-4-9
 
Loti i burrit- Veshtrime letr...
  Publicistics
  2 / 2011
  20.5 cm
  148
  Arberia 
Bilal Xhaferi  
  978-99943-50-56-8
  Vepra 4
  Publicistics
  3 / 2011
  21.5 cm
  286
  UET / Press 
Arben Vata  
  978-99956-39-68-6
 
Kohe mashtrimesh 101 ndalesa ...
  Publicistics
  4 / 2013
  23 cm
  276
  Toena  
Daut Gumeni  
  978-99943-1-718-9
  Tranzicion apo Trashegimi
  Publicistics
  5 / 2011
  23 cm
  420
  Toena 
Mehill Tanushi  
  978-99943-1-757-8
  Ndergjegjja e humbur
  Publicistics
  9 / 2011
  23 cm
  318
  Omsca-1 
Eugjen Merlika  
  978-99943-41-98-6
 
Persiatje… njerezore,letrare,...
  Publicistics
  12 / 2011
  20 cm
  387
  Flesh 
Theodhori Proko  
  978-99956-738-5-7
  Rikthimi i vonuar
  Publicistics
  4 / 2010
  20.5 cm
  183
  Naimi 
Dilaver Xhelili  
  978-99956-859-3-5
  Ky fat na ra
  Publicistics
  5 / 2010
  21 cm
  196
  Geer 
Gani Elezi  
  978-99956-88-02-8
  Tej euforise
  Publicistics
  5 / 2010
  20.5 cm
  288
  Skanderbeg Books 
Meri Lalaj  
  978-99943-51-52-4
  Nga dashuria per njerezit
  Publicistics
  5 / 2010
  20 cm
  190
  Albpaper 
Lasgush Poradeci  
  978-99956-34-79-7
 
Publicistike, Kritike letrare...
  Publicistics
  8 / 2010
  21 cm
  454
  Saga 
Agim Gjakova  
  978-9951-559-02-7
 
Publicistika 12 (Kosova edhe ...
  Publicistics
  12 / 2010
  21 cm
  235
  Saga 
Agim Gjakova  
  978-9951-559-01-0
 
Publicistika 13 (Aftesia shte...
  Publicistics
  12 / 2010
  21 cm
  462
  Saga 
Agim Gjakova  
  978-9951-559-05-8
 
Publicistika 14 (Mendesia e e...
  Publicistics
  12 / 2010
  21 cm
  472
  Botart 
Agustin Gjinaj  
  978-99956-774-7-3
  Dilema e Votes
  Publicistics
  3 / 2010
  20 cm
  198
  Marin Barleti 
Harilla Goga  
  978999560352-7
 
Une dhe ti ne shoqerine shqip...
  Publicistics
  4 / 2010
  20.5 cm
  142
  Papirus 
Fatos Baxhaku  
  978-99956-808-1-7
 
Reportazhe ne Mirdite & rreth...
  Publicistics
  11 / 2010
  20.5 cm
  206
  Logos-A 
Enis Sulstarova  
  978-998958365-0
  Ne pasqyren e oksidentit
  Publicistics
  11 / 2010
  20.5 cm
  548
  Ani-print 
Pirro Prifti  
  979-9928-4076-0-3
 
Kombi Shqiptar,univers histor...
  Publicistics
  12 / 2011
  21 cm
  427
  Morava 
Anxhelo Xhaçka  
  978-99956-26-23-5
 
Xhoni Athanas, njeriu dhe art...
  Publicistics
  3 / 2009
  20.5 cm
  226
  M&B 
Bexhet Arbana  
  978-99956-04-29-5
  Pedagogji e thyer
  Publicistics
  3 / 2009
  20.5 cm
  235
  Toena 
Andon Zako Cajupi  
  978-99943-1-470-6
  Publicistika
  Publicistics
  12 / 2009
  20 cm
  76
  M & B 
Albert. Z. Zholi  
  97899956-04-07-3
  I fundit i komunizmit utopik
  Publicistics
  1 / 2008
  20.5 cm
  171
  Kumti 
Baton Haxhiu  
  97899927849-6-9
  Lufta ndryshe
  Publicistics
  4 / 2008
  20.5 cm
  248
  Emal 
Lelo Sinaj  
  978-99956-05-49-0
 
Artikuj te botuar ne shtypin ...
  Publicistics
  7 / 2008
  20.5 cm
  620
  Onufri 
Gjergj Meta  
  978-9928-164-31-5
  Ditar periferie
  Publicistics
  2 / 2013
  21.5 cm
  204
  Botimet Franceskane 
Shpetim Sala  
  978-99956-701-5-3
 
Letra te panjohura te Fan Nol...
  Publicistics
  11 / 2008
  20.5 cm
  110
  Toena 
Piro Misha  
  978-99943-1-437-9
 
Arratisja nga burgjet e histo...
  Publicistics
  11 / 2008
  20 cm
  380
  Erik 
Marash Hajati  
  97899943473-7-7
  Vite befasish
  Publicistics
  5 / 2008
  20.5 cm
  278
  Globus R. 
Kopi Kycyku  
  97899943537-6-7
  Zinxhiri i anktheve
  Publicistics
  5 / 2008
  20.5 cm
  270
   
Blerim Hyseni  
  9989-57-824-3
  Ndermjet rreshtave
  Publicistics
  12 / 2012
  20 cm
  214
  AIKD 
Vehbi Miftari  
  978-9951-410-18-2
  Rugova, vizioni nacional
  Publicistics
  11 / 2008
  21 cm
  145
  Faik Konica 
Jusuf Buxhovi  
  978-9951-06-193-3
  Fleteza Gjermane
  Publicistics
  11 / 2008
  21 cm
  380
  Erik 
Petro Lati  
  99943-819-6-2
  Jete paralele
  Publicistics
  8 / 2006
  20 cm
  164
  Erik 
Murat Z. Gecaj  
  99927-831-2-5
  Filologe qe nuk harrohen
  Publicistics
  4 / 2002
  21 cm
  205
  Erik 
Pavllo Gjidede  
 
  Nga Gorbacovi te Ramiz Alia
  Publicistics
  7 / 2000
  20 cm
  331
  Toena 
Mehill Tanushi  
  978-99943-1-851-3
  Fajtor pa emer
  Publicistics
  8 / 2012
  20.5 cm
  374
  F & F 
Fatmir Brajshori  
  978-9951-8885-0-9
  Dixi Et Salvavi
  Publicistics
  4 / 2013
  20.5 cm
  212
  Emal 
Fran Lleshi  
  978-9928-04-140-1
 
Kur nenteksti flet me shume s...
  Publicistics
  5 / 2013
  21 cm
  111
  Linddita AE 
Leonard Bombaj  
  978-99928-101-25-9
 
Papafingo , deshira,pasione d...
  Publicistics
  5 / 2013
  20.5 cm
  181
  UET/PRESS 
Agim Nesho  
  978-99956-39-66-2
 
Boshtet e mbivendosura te pol...
  Publicistics
  5 / 2013
  20.5 cm
  117
  Logos-A 
Kujtim Shabani  
  978-9989-58-475-6
  Ditari Unik / Special diary
  Publicistics
  5 / 2013
  21 cm
  112
  Rugova Art 
Dashnim Hebibi  
  978-9951-536-17-2
 
Intervista ne Tranzicion (I) ...
  Publicistics
  5 / 2013
  23.7 cm
  594
  Rugova Art 
Mr.Sc.Dashnim Hebibi  
  978-9951-536-27-1
 
Intervista ne Tranzicion (II)...
  Publicistics
  5 / 2013
  24 cm
  492
  Geer 
Ago Nezha  
  978-9928-07-145-3
 
Papagajte e politikes/ Politi...
  Publicistics
  5 / 2013
  23 cm
  462
  Tirana Times 
Marika Kallamata  
  978-9928-4038-6-5
 
Te dashur kolege (Urime,persh...
  Publicistics
  6 / 2013
  21 cm
  312
  Shoqata e historianeve shqiptare ne Maqedoni 
Skender Asani  
  978-9989-9860-5-5
 
Gjurme neper kohe (permbledhj...
  Publicistics
  6 / 2013
  20.5 cm
  153
  Dituria 
Bardhyl Agasi  
  978-9928-103-65-9
 
Ne krah dhe perballe … - Me p...
  Publicistics
  6 / 2013
  21 cm
  306
  West Print 
Nebil Cika (i Riu)  
  978-9928-168-15-3
 
Zerat e mbijeteses- Intervist...
  Publicistics
  6 / 2013
  20.8 cm
  309
  Okult - IHPVKA 
Gjon Marku  
  978-9928-111-20-3
 
Kosova dhe bijte e saj / Koso...
  Publicistics
  7 / 2013
  20.5 cm
  164
  Ura 
Ismail Kastrati  
  978-9951-512-37-4
 
Rrenimi dhe rimekembja e Koso...
  Publicistics
  8 / 2013
  20.5 cm
  259
  M&B 
Bexhet Arbana  
  978-9928-172-16-8
 
Metamorfoza e edukimit - Publ...
  Publicistics
  8 / 2013
  20 cm
  262
  West Print  
Selman Sheme  
  978-99956-37-60-3
 
Monumente natyrore dhe kultur...
  Publicistics
  8 / 2013
  20 cm
  238
  Tringa Design 
Ismail Arsllani  
 
 
Perthyrjet politike ne tranzi...
  Publicistics
  9 / 2013
  24 cm
  300
  M & B 
Fiona Kopali  
  978-9928-07-187-3
 
Ne takim me shkrimtare - Inte...
  Publicistics
  9 / 2013
  19.6 cm
  206
  Tringa Design 
Ismail Arsllani  
  978--9989-681-22-6
 
Perthyerjet politike ne tranz...
  Publicistics
  9 / 2013
  24 cm
  300
  Geer 
Besnik Gjongecaj  
  9789928071552
 
Në morgun e politikës : kur l...
  Publicistics
  10 / 2013
  23.5 cm
  439
  UET Press  
Mustafa Nano  
  978-9928-4181-1-1
  Une jam gege / I'm gege
  Publicistics
  9 / 2013
  20 cm
  196
  UISHM 
Avzi Mustafa  
  9786084557012
 
Studime dhe artikuj : Nga vit...
  Publicistics
  12 / 2013
  19.5 cm
  223
  UET Press  
Maks Velo  
  9789995639976
 
Betonizimi i demokracise : 20...
  Publicistics
  12 / 2013
  22 cm x 21.5 cm
  415
  UET Press  
Sokol Balla  
  9789928418265
 
Viti i mbarë : ngjarjet dhe p...
  Publicistics
  12 / 2013
  23 cm x 16 cm
  242
  UET Press  
Alfred Peza  
  9789928418241
 
Ditari i 23 Qershorit / Diary...
  Publicistics
  12 / 2013
  24 cm x 16 cm
  182
  Papirus 
Ryszard Kapuscinski  
  9789928415325
 
Udhëtime me Herodotin/ Trips ...
  Publicistics
  12 / 2013
  20.5 cm
  308
  Ombra Gvg 
Klement Zoraqi  
  9789928060747
 
Liceu yne: Flete nga ditari p...
  Publicistics
  1 / 2014
  22.5 cm x 20 cm
  70
  Meshari 
Albinot Maloku  
  9789951888981
 
Momente politike të kohës / P...
  Publicistics
  3 / 2014
  20.5 cm x 14 cm
  202
  Dudaj 
Rudina Xhunga  
  9789928176004
 
Shkrimtarët e shekullit : 31 ...
  Publicistics
  3 / 2014
  22 cm x 14 cm
  374
  Saras 
Jani Duri  
  9789928152152
 
Kodi ''Portokalli''/ "Orange"...
  Publicistics
  5 / 2014
  20.5 cm x 13 cm
  103
  Saras 
Ulpiana Lama  
  9789928152145
  Ia dolëm! / We did it!
  Publicistics
  5 / 2014
  21 cm x 14 cm
  226
  Faik Konica 
Vera Pelaj  
  9789951064873
 
Ama e fjalës/ Mother of the w...
  Publicistics
  5 / 2014
  20.5 cm x 14 cm
  253
  Faik Konica 
Ali Kelmendi  
  9789951064910
 
Klementia e presidentit Rugov...
  Publicistics
  5 / 2014
  20.5 cm x 13.5 cm
  288
  Belina H 
Xhovani Shyti  
  9789928412614
 
Pabesia e një ambasadori në T...
  Publicistics
  6 / 2014
  20.5 cm x 14 cm
  221
   
Nexhmedin Spahiu  
  9789951860925
 
Foshnjëria e kombit kosovar/ ...
  Publicistics
  7 / 2014
  20.5 cm x 14 cm
  208
  Asociacioni për Zhvillimin e Gallapit ''Galabri'' 
 
  9789951879651
 
Intervistë me Dr. Skënder Gas...
  Publicistics
  9 / 2014
  20.5 cm x 14 cm
  252
  Art Club  
Nail Draga  
  9789940638061
 
Intelektuali dhe paragjykimet...
  Publicistics
  7 / 2014
  21 cm x 14 cm
  238
  Emal 
Luan Shahollari  
  9789928041906
 
Kriza financiare, rënia ekono...
  Publicistics
  9 / 2014
  24 cm x 16.5 cm
  240
  Vllamasi 
Kozeta Zavalani  
  9789928179036
 
Frymëmarrje femërore / Femine...
  Publicistics
  9 / 2014
  20.5 cm x 14 cm
  220
  Naimi 
Shaban Sinani  
  9789928109774
 
Kodikët kronografikë të Shqip...
  Publicistics
  10 / 2014
  23 cm x 16 cm
  487
  UET Press  
Blendi Fevziu  
  9789995639242
 
Jeta ime... Intervistë me Ble...
  Publicistics
  10 / 2014
  24 cm x 16 cm
  520
  Naimi 
Aliaj Greta  
  9789928109804
 
Vorbull '91: Demokraci dhe pu...
  Publicistics
  11 / 2014
  20.5 cm x 14 cm
  231
  UET Press  
Belina Budini  
  9789928190086
 
Tri kohë të Shqipërisë në Tim...
  Publicistics
  11 / 2014
  23.5 cm x 16 cm
  361
  UET Press  
Armand Sallabanda  
  9789928190215
 
All nightmares café (Kafja e ...
  Publicistics
  12 / 2014
  24 cm x 15 cm
  347
  Faik Konica 
Dijana Toska  
  9789951065085
 
Maqedonia në gazetarinë time ...
  Publicistics
  11 / 2014
  25 cm x 17.5 cm
  391
  Logos-A 
Rizvan Sulejmani  
  9789989585296
 
Sfidat shqiptare: Analiza pol...
  Publicistics
  11 / 2014
  24 cm x 17 cm
  399
  Magistrat  
Mustafa Imamovi  
  9789958635533
  Knjige I zbivanja
  Publicistics
  1 / 1900
  24.5 cm x 17.5 cm
  745
  Emal 
Luan Shahollari  
  9789928042552
 
Me shqetësimet e kohës/ With ...
  Publicistics
  5 / 2015
  24 cm x 14 cm
  274
  Alb - Shop 
Sadedin Çeliku  
  9789994375493
 
Shqetësimet e një intelektual...
  Publicistics
  7 / 2015
  20 cm x 13.5 cm
  289
  Alb - Shop 
Sadedin Çeliku  
  9789994375479
 
Fundi i një marrëzie./ End of...
  Publicistics
  7 / 2015
  20.5 cm x 14 cm
  197
  Alb - Shop 
Sadedin Çeliku  
  9789994375486
 
Të ndërtosh duke shkatërruar....
  Publicistics
  7 / 2015
  20.5 cm x 14 cm
  237
  Dritëro 
Frrok Çupi  
 
 
E pashë shtetin duke rënë./ I...
  Publicistics
  7 / 2015
  20 cm x 14.5 cm
  357
  Meshari 
Hazir Mehmeti  
  9789951675512
 
Libri ''Udhetim S'' është një...
  Publicistics
  8 / 2015
  24 cm x 17 cm
  181
  Catharsis 
Fadil Lepaja  
  9789951715003
 
Arratisja e Republikes./ The ...
  Publicistics
  11 / 2015
  21 cm x 15 cm
  294
  Universty Press 
Zlatko Dukic  
  9789958673092
 
Lijevi mangupi I desni varvar...
  Publicistics
  11 / 2015
  23 cm x 15 cm
  761
  Catharsis 
Fadil Lepaja  
  9789951715010
 
Delet nga lugina e Silikonit....
  Publicistics
  11 / 2015
  21cm x 15cm
  237
  Catharsis 
Fadil Lepaja  
  9789951715034
 
Lëkura e gjarpnit./ The skin ...
  Publicistics
  11 / 2015
  21 cm x 15 cm
  321
  Mirgeeralb 
Pirro Prifti  
  9789928074133
 
Kombi shqiptar, univers histo...
  Publicistics
  6 / 2016
  20
  454
  Argeta LMG 
Xhevat Lloshi  
  978-9928-192-36-3
  Intervista / Interview
  Publicistics
  1 / 2017
  20,5
  192
  Koha 
Flaka Surroi  
  9789951685320
  Të shtunën nga zgafellja
  Publicistics
  7 / 2016
  24
  680
  Botimpex 
Nadire Buzo  
  9789994380107
  Epoka Kadare/ Kadare Era
  Publicistics
  1 / 2017
  24
  395
  Saga 
Vera Pelaj  
  9789951559676
  Njomëza e artit/ New in art.
  Publicistics
  1 / 2017
  20
  230
  Instituti Albanologjik i Prishtines 
Dr. Bahri Brisku  
 
 
Ndriçime hulumtimesh dhe kont...
  Publicistics
  1 / 2017
  24
  240
  IVPE-Cetinë 
Dr. Bahri Brisku  
 
 
Miguel Servantesi në Ballkan ...
  Publicistics
  1 / 2017
  23,5
  140
  Morava 
Monika Shoshori Stafa  
  9789928208248
 
Kod, publicistikë e zgjedhur ...
  Publicistics
  2 / 2017
  20,5
  252
  Rozafa 
Ismet Krasniqi  
  9789951023283
 
Në hapsirat e artit. Recensio...
  Publicistics
  2 / 2017
  19,5
  144
  Onufri 
Agim Baçi  
  9789928226181
 
Letër Dylqinjës / Letter to D...
  Publicistics
  1 / 2017
  24
  108
  Botimet Përpjekja 
Nexhat Peshkëpia  
 
 
Një zemër në mërgim/ A heart ...
  Publicistics
  2 / 2017
  20,5
  274
  Kristalina. KH 
Sami Repishti  
  9789928168580
 
Nga andrrat rinore në botën e...
  Publicistics
  2 / 2017
  20,5
  442
  Armagedoni 
Armagedoni  
  9789951697118
 
Për dhe nga gazetat/ For and ...
  Publicistics
  2 / 2017
  20
  249
  Rozafa 
Ismet Krasniqi, Prend Buzhala  
  9789951023351
 
Dita e plisit Vëllimi 3. Kumt...
  Publicistics
  2 / 2017
  20
  233
  Argeta LMG 
Petrit Qejvani  
  9789928192264
  Fjala ime/ My word
  Publicistics
  2 / 2017
  21
  314
  Omsca - 1 
Sotir Gjika  
  9789928132840
 
Detyra ime mbaron me jetën ti...
  Publicistics
  3 / 2017
  21
  508
  Faik Konica 
Jusuf Gërvalla  
  978995106609
 
Vepra 3 Publicistika (Botimi ...
  Publicistics
  2 / 2017
  21
  294
  Faik Konica 
Jusuf Gërvalla  
  9789951066105
 
Vepra 4 Publicistika (Botimi ...
  Publicistics
  2 / 2017
  21
  259
  Vektor 
Robert Goro  
  9789928435156
 
Kur e vërteta vjen nga larg. ...
  Publicistics
  3 / 2017
  21 cm
  192
  Dudaj  
Arshin Xhezo  
  9789928234032
 
Fate shkrimtarësh dhe gazetar...
  Publicistics
  5 / 2017
  21
  325
  Triptik 
Sejmen Gjokoli  
  9789928196385
 
Gurë trashëgimie. Publicistik...
  Publicistics
  9 / 2017
  21
  344
 
 
For Individuals
Partners
Who is who
Become a member
How to use
Terms and conditions
For Companies
Cfare perfitoni
Si mund tju ndihmojme
Hapesirat Ekstra
Terms and conditions
Follow us on:
You can pay through:
Copyright © 2013 BOTIMPEX. All Rights Reserved. Created by IMPULS