Login to the system or Register
Who is who   |   Services   |   Contact            
  A-B
  Agricultural
Album
Archaeology
Architecture

Art
Catalogs
Religious art
History
Others


Bibliography
Bilingual
Biography
Books in Foreign Languages
Business
  C-D
  Children
Early readers
History
Novel
Legends
Tales
Stories & Short Stories
Poetry
Others


Cultural

Dictionaries & Methods
Albanian language dictionaries
Bi-Lingual dictionaries
Encyclopedic dictionaries
Methods for learning Albanian language
Methods for learning foreign language
Terms dictionaries
Others

Documentary
  E-L
  Educations
Economics & Finance
Encyclopaedias
Ethnography
Folklore
Food & Wine
Geography
History
Law
Life Style
Linguistic

Literature
Comedy
Drama
Essays
Humor & satire
Novel
Poem
Poetry
Studies
Series work
Stories & Short Stories
Others

  M-S
  Media
Medicine & Health
Memories
Monography
Music
Mythology
Philosophy
Photography
Politics
Publicistics
Psycologhy
Religion

Society
Anthropology
Sociology
Others


Sport
Statistics
  T-Z
  Technical & Natural
Text books
Travel &Tourism

Young adults
History
Music & Art
Novel
Poetry
Science
Others


Others
  Albanian Movies
  Artistic / Artistik
Children / Femije
Documentary / Dokumentare
Humor / Humor
Touristic / Turistike
Others / Te tjera
  Albanian Music
  Classic / Klasike
Children Songs / Kenge per femije
Folk / Popullore
Popullore te perpunuara
Pop / Kenge te lehta
Rap / Rep
Rock / Rock
Others / Te tjera
Books > Literature * Please login at the top of the page or Become a Member to view all the latest titles.
  Publishing House
  Author
  ISBN
  Title View full titles
  Genre
  Date
  Dim.
  Pg.
 
  Prishtine 
Norbert Jokl  
  978-9951-413-97-8
 
Studime per etimologjine dhe ...
  Literature
  10 / 2011
  23.5 cm
  434
  Faik Konica 
Ymer Berbati  
  978-9951-06-354-8
  Kthimi i Beqir Caushit
  Literature
  11 / 2011
  21 cm
  337
  Zeri 
Beqe Cufaj  
  978-9951-10-008-3
  Projekt & Party
  Literature
  10 / 2011
  20 cm
  214
  Akademia e Shkencave dhe e Aeteve te Kosoves 
Shprese Siqeca  
  978-9951-615-01-3
 
Arkitektura folklorike e rajo...
  Literature
  11 / 2011
  24 cm
  244
  Faik Konica 
Shahbaze Vishaj  
  978-9951-06-361-6
  Shtigje Vasherie
  Literature
  10 / 2011
  20.5 cm
  112
  Gjon Buzuku 
Ridvan Dibra  
  978-9951-08-148-1
  Kanuni i Lekes se vogel
  Literature
  11 / 2011
  21 cm
  131
  Cuneus 
Shqipe Canolli-Haziri  
  978-9951-602-02-0
 
Letersia dhe disidenca interp...
  Literature
  10 / 2012
  21 cm
  128
  Faik Konica 
Murteza Osdaudaj  
  978-9951-06-392-0
  Kompozicioni i vepres epike
  Literature
  10 / 2012
  20.5 cm
  145
  Gjon Buzuku 
Anila Xhekaliu  
  978-9951-08-147-4
  Muranat
  Literature
  10 / 2011
  20.7 cm
  174
  Nositi 
Fatmir Brajshori  
  978-9951-522-35-9
 
Toplica nje foshnje mbi Berli...
  Literature
  11 / 2011
  20.5 cm
  342
  Arsprint 
Halil Kajtazi  
  978-9951-538-46-6
  Koha e gjarpinjve
  Literature
  10 / 2012
  20.5 cm
  598
  Ombra Gvg 
Ina Kosturi  
  978-9928-06-022-8
  Rrefim ne tre kohe
  Literature
  9 / 2012
  20.5 cm
  174
  Globus R. 
Arben Shehu  
  978-99956-90-75-5
  Lendina e xixellonjave
  Literature
  3 / 2011
  20.5 cm
  173
  Albanologjik 
Maximilian Lambertz  
  978-9928-116-06-2
  Midis Drinit dhe Vjoses
  Literature
  9 / 2011
  21 cm
  124
  Albanologjik 
Maximilian Lambertz  
  978-9928-116-07-9
 
Periudha hipotetike ne gjuhen...
  Literature
  6 / 2011
  21 cm
  329
  Franceskane 
Maximilian Lambertz  
  978-99956-97-14-3
 
Raport mbi studimet e mia lin...
  Literature
  3 / 2011
  21 cm
  47
  Geer 
Xhafer Martini  
  978-9928-07-040-1
  Kur vdiste Kanuni
  Literature
  2 / 2012
  20.5 cm
  413
  Pika pa Siperfaqe 
Aldous Huxley  
  978-9928-40-41-6-9
  Me e mira e boteve
  Literature
  7 / 2012
  21 cm
  212
  Uegen 
Istref Haxhillari  
  9928-03-101-3
  Grinata
  Literature
  5 / 2011
  20.5 cm
  242
  Dituria 
Naim Frasheri  
  99927-47-33-1
 
Bageti e bujqesia lulet e ver...
  Literature
  5 / 2011
  21 cm
  139
  Beqir Musliu 
Seveme Fetiqi  
  978-995-594-15-8
  Imazhe te ringjallura
  Literature
  4 / 2012
  20 cm
  143
  Krek&Buzuku 
Adem Demaci  
  978-9951-08-157-3
  Gjarpinj te gjakut
  Literature
  3 / 2012
  21 cm
  116
  Ilar 
Arben Kondi  
  978-9928-107-31-2
  Tmerri
  Literature
  4 / 2012
  20.5 cm
  268
  West Print 
Andon Zako Cajupi  
  978-9995-637-40-8
  Baba Tomori
  Literature
  11 / 2011
  20.5 cm
  118
  Qendra e Studimeve Albanologjike 
Shaban Sinani  
  978-9928-141-01-9
  Camaj i paskajuar
  Literature
  4 / 2011
  20.5 cm
  308
  Onufri 
Mira Meksi  
  978-99956-87-90-8
  Porfida,ballo ne Versailles
  Literature
  5 / 2012
  21 cm
  180
  Onufri 
Martin Camaj  
  978-99956-87-49-6
  Poezi
  Literature
  7 / 2011
  21 cm
  215
  Naimi 
Andon Andoni  
  978-9928-109-12-5
  Plaku midis
  Literature
  3 / 2011
  20 cm
  150
  Toena 
Ismail Kadare  
  21345123452345
  Kronike ne gure
  Literature
  10 / 2012
  25 cm
  245
  Arberia 
Arben Kondi  
  978-99943-50-22-3
 
Vrasja e dyte e Marko Bocarit...
  Literature
  10 / 2009
  20.5
  236
  Ombra Gvg 
Edmond Tupja  
  978-99956-38-35-1
 
Kur dhimbja premton dashuri -...
  Literature
  10 / 2009
  20.5
  152
  Emal 
Xhafer Martini  
  978-9928-04-049-7
  Novela
  Literature
  11 / 2009
  20.5 cm
  341
  Onufri 
Mira Meksi  
  978-99956-87-90-8
  Porfida, ballo e Versailles
  Literature
  7 / 2012
  22 cm
  180
  KGT 
Nehat Krasniqi  
  978-9951-596-55-8
  Kontribute Albanologjike
  Literature
  1 / 1900
  20.5 cm
  398
  Grafobeni 
Shyqri Galica  
  978-9951-414-57-9
  Mesazh Intelektual
  Literature
  5 / 2012
  20.8 cm
  142
  Geer 
Namik Selmani  
  978-9928-105-41-7
  Rrenjet...
  Literature
  5 / 2011
  20.5 cm
  203
  Fidani 
Samire Sallauka  
  978-9951-444-84-2
  Ajo dhe Ata
  Literature
  11 / 2012
  20.5 cm
  195
  Toena 
Sulejman Mato  
  978-99943-1-779-0
  Njeriu me dy emra
  Literature
  6 / 2011
  20 cm
  272
  Faik Konica 
Besim Hoti  
  978-9951-06-375-3
  Edhe shiu ka goje
  Literature
  12 / 2011
  20 cm
  196
  Beqir Musliu 
Gonxhe Letmi-Begisholli  
  978-9951-594-08-0
  Pasion endrre
  Literature
  8 / 2011
  20 cm
  78
  Erik 
Bardhyl Berberi  
  978-9928-123-36-7
 
Ne shtepine e tyre kendoi kuk...
  Literature
  12 / 2012
  20 cm
  111
  Albanologjik 
Ludmila Buxheli  
  978-9928-141-00-2
 
Foljet njevetore ne gjuhen sh...
  Literature
  8 / 2011
  20.5 cm
  281
  Ombra GVG 
Erjon Muca  
  978-9928-06-052-5
  Besim Komunist
  Literature
  9 / 2012
  20.5 cm
  95
  Pegi 
Darien Levani  
  978-9928-162-02-1
  Poetet bejne dashuri ndryshe
  Literature
  7 / 2012
  21 cm
  266
  Gjergj Fishta 
Mehmat Elezi  
  978-9928-161-08-6
  Ftese permes reve
  Literature
  4 / 2012
  20.5 cm
  164
  Toena 
Naim Frasheri  
  978-9928-109-19-4
  Enderrime
  Literature
  11 / 2012
  20.5 cm
  144
  Toena 
Fatos Kongoli  
  978-99943-1-768-4
  Si-Do-RE-LA
  Literature
  6 / 2011
  20.5 cm
  320
  Onufri 
Martin Camaj  
  978-99956-87-61-8
  Rrathe
  Literature
  10 / 2012
  20.5 cm
  496
  Onufri 
Martin Camaj  
  978-99956-87-72-4
  Dranja
  Literature
  5 / 2012
  20.5 cm
  168
  Onufri 
Uiliam Shekspir  
  978-99956-87-65-6
  Mbreti Lir
  Literature
  3 / 2011
  20.5 cm
  240
  Onufri 
Uiliam Shekspir  
  978-99956-87-79-3
  Nata e dymbedhjete
  Literature
  3 / 2012
  20.5 cm
  184
  Naimi 
Sindi Mullaj  
  978-9928-109-32-3
  03:00 AM
  Literature
  4 / 2012
  20 cm
  119
  Zenit Art 
Idlir Azizi  
  978-9928-4005-9-8
 
Gazetarja e kultures vetvrite...
  Literature
  3 / 2011
  20.5 cm
  154
  Dudaj 
Elisa Spiropali  
  978-99943-0-268-0
  Maska Ra
  Literature
  9 / 2012
  20 cm
  147
  Toena 
Diana Culi  
  978-99943-1-778-3
  Hoteli i Drunjte
  Literature
  1 / 2011
  20 cm
  231
  Botart 
Spiro Mehilli  
  978-9928-4015-8-8
  Nje nate me balerinen Ruse
  Literature
  2 / 2011
  20.8 cm
  152
  Onufri 
Martin Camaj  
  978-99956-87-76-2
  Novela
  Literature
  5 / 2012
  20.5 cm
  400
  Onufri 
Ridvan Dibra  
  978-99956-87-82-3
  Legjenda e vetmise
  Literature
  2 / 2012
  20.5 cm
  130
  Morava 
Elda Gjini  
  978-9928-120-79-3
  Te jetosh pergjysme
  Literature
  7 / 2012
  20 cm
  96
  Ombra Gvg 
Mirela Sula  
  978-9928-06-034-1
  Kthim te vetja
  Literature
  7 / 2012
  20 cm
  72
  Emal 
Xhevat Mustafa  
  9928-04-097-4
  Duke kerkuar Europen
  Literature
  9 / 2012
  20 cm
 
  Geer 
Isa Alibali  
  978-9928-07-051-7
  Rrenje dashurie
  Literature
  5 / 2012
  20 cm
  268
  Ombra Gvg 
Arion Hysenbegas  
  978-9928-06-035-8
 
Tregime te harruara ne nje qo...
  Literature
  6 / 2012
  20.5 cm
  309
   
Ferit S. Veizaj  
  9789928406347
  Djaj me maska si engjej
  Literature
  6 / 2012
  20.5 cm
  499
  Uegen 
Spiro Konda  
  9928-03-096-2
 
Shqiptaret dhe problemi pella...
  Literature
  8 / 2011
  21 cm
  360
  Uegen 
Rudolf Marku  
  978-9928-03-08
 
Kesulekuqja vjen me trenin e ...
  Literature
  5 / 2011
  21 cm
  202
  Toena 
Telemak Koca  
  978-99943-1-781-3
  Ne bregun perballe
  Literature
  5 / 2011
  20.5 cm
  631
  Neraida 
Thekla Kristaqi  
  978-99956-44-34-5
  Per cilen dahuri me flet
  Literature
  9 / 2011
  20.5 cm
  255
  Neraida 
Mitsi Valaka  
  978-99956-44-36-9
 
Dashurite e medha nuk veshin ...
  Literature
  4 / 2012
  20.5 cm
  400
  Dudaj 
Elvira Dones  
  978-99943-0-222-2
  Lufte e vogel e perkore
  Literature
  1 / 2012
  20.5 cm
  216
  Mapo 
Ben Blushi  
  978-99956-39-58-7
  Shqiperia
  Literature
  6 / 2011
  20.5 cm
  604
  Guttenberg 
Elona Varfi  
  978-99943-0-249-9
 
Letra dashurie te burrave te ...
  Literature
  5 / 2012
  20.5 cm
  136
  Almera 
Agim Hamiti  
  978-99956-20-61-5
 
Heronjte e kotesise-Persiatje...
  Literature
  4 / 2010
  21 cm
  416
  Toena 
Ylljet Alicka  
  978-99943-1-810-0
  Valsi i lumturise
  Literature
  7 / 2012
  20.5 cm
  208
  Faik Konica 
Ndue Sinishtaj  
  978-9951-06-303-6
  Kupa e thyer e heshtjes
  Literature
  1 / 2010
  20.5 cm
  206
  Ura 
Ismet Aliu  
  978-9951-592-00-0
  Ne anen tjeter te pasqyres
  Literature
  2 / 2010
  21 cm
  152
  Logos-A 
Hasan Kaleshi  
  978-998958351-3
 
Sami Frasheri ne letersine dh...
  Literature
  11 / 2010
  20.5 cm
  174
  Onufri 
Mehmet Kraja  
  978-99956-87-91-5
  Edhe te cmendurit fluturojne
  Literature
  7 / 2012
  20.5 cm
  192
  Zenit 
Balil Gjini  
  978-9928-4005-8-1
  Melusina
  Literature
  5 / 2011
  20.5 cm
  169
  Prishtine 
Bagzad Baliu  
  978-9951-518-05-5
  Referenca albanologjike
  Literature
  6 / 2010
  20.5 cm
  241
  Mirgeeralb 
Rrahim Billa  
  978-99956-835-7-3
  Perse duhet te heshtim?!
  Literature
  10 / 2010
  20 cm
  76
  KGT 
Instituti Albanologjik  
 
 
Gjurmime albanologjike seria ...
  Literature
  8 / 2010
  24 cm
  360
  Prishtine 
Begzad Baliu  
  978-9951-518-04-8
  Kerkime Albanologjike
  Literature
  6 / 2010
  20.5 cm
  278
  Kuteli 
Mitrush Kuteli  
  978-99956-790-3-3
 
E madhe eshte gjema e mekatit...
  Literature
  5 / 2010
  21 cm
  60
  Kuteli 
Mitrush Kuteli  
  978-99956-790-4-0
  Havadan me havada
  Literature
  6 / 2010
  20 cm
  112
  Onufri 
Ismail Kadare  
  978-99956-87-13-7
  Pasardhesi / Successor
  Literature
  9 / 2010
  20.5 cm
  178
  Onufri 
Ismail Kadare  
  978-99956-87-15-1
  Shkaba
  Literature
  2 / 2010
  20.5 cm
  106
  Onufri 
Ismail Kadare  
  978-99956-87-14-4
  Piramida
  Literature
  3 / 2010
  20.5 cm
  140
  Toena 
Fatos Kongoli  
  978-99943-1-663-2
  Iluzione ne sirtar
  Literature
  3 / 2010
  20.5 cm
  372
  Toena 
Fatos Kongoli  
  99927-1-950-8
  Te porta e Shen Pjetrit
  Literature
  3 / 2010
  20.5 cm
  264
  Uegen 
Uiliam Shekspir  
  978-99956-52-26-5
  Otello
  Literature
  3 / 2010
  20.5 cm
  224
  Onufri 
Fatmir Alimani  
  978-99956-87-34-2
 
Autopsia e te gjalleve dhe un...
  Literature
  3 / 2010
  20.5 cm
  350
  Onufri 
Fatmir Alimani  
  978-99956-87-17-5
  Panteoni i mungesave
  Literature
  4 / 2010
  20.5 cm
  247
  Toena 
Zija Cela  
  978-99943-1-622-9
  Goja e botes
  Literature
  2 / 2010
  20.5 cm
  445
  Onufri 
Ridvan Dibra  
  978-99956-87-06-9
 
Ne kerkim te femijes se humbu...
  Literature
  12 / 2010
  20.5 cm
  277
  Toena 
Teodor Laco  
  978-99943-1-656-4
  Statusi i qenit
  Literature
  4 / 2010
  20.5 cm
  214
  Ideart 
Zija Cela  
  978-99956-29-00-7
  Sos,nje buzeqeshje
  Literature
  5 / 2010
  20.5 cm
  272
  Ideart 
Zija Cela  
  99943-695-8-X
  Las varrezas
  Literature
  4 / 2010
  20.5 cm
  288
  Dita books 
Petro Marko  
  978-99956-858-1-2
  Nata e ustikes
  Literature
  6 / 2010
  20.5 cm
  288
  Argita Lmg 
Odhise Paskali  
  99956-17-28-5
  Shpirti im i ripeterire
  Literature
  5 / 2010
  21 cm
  362
  Omsca-1 
Visar Zhiti  
  978-9928-132-06-2
  Ferri i care
  Literature
  5 / 2010
  20.5 cm
  560
  Mapo 
Ben Blushi  
  978-99956-39-59-4
  Te jetosh ne ishull
  Literature
  5 / 2012
  20.5 cm
  544
  Ombra Gvg 
Dino Buzzati  
  978-99956-38-56-6
  Kryeveprat
  Literature
  6 / 2010
  23.5 cm
  1016
  Onufri 
Ismail Kadare  
  978-99956-87-85-4
  Dimri i vetmise se madhe
  Literature
  7 / 2012
  20.5 cm
  510
  Logos-A 
Daut Dauti  
  978-9989-5846-57
 
Ceshtja shqiptare ne diplomac...
  Literature
  12 / 2012
  24 cm
  633
  Logos-A 
Kim Mehmeti  
  978-9989-584244
  Lypsiqaret e Shkupit
  Literature
  10 / 2011
  20.5 cm
  262
   
Vasil Premici  
  978-9928-140-27-2
 
Fluturo,miku im,lejlek,flutur...
  Literature
  1 / 2012
  19.5 cm
  177
  Faik Konica 
Arif Molliqi  
  978-9951-06-399-9
  Simfoni per Darken e qenit
  Literature
  6 / 2012
  20.5 cm
  203
  Onufri 
Mira Meksi  
  978-99956-87-88-5
  E kuqja e demave
  Literature
  4 / 2012
  21 cm
  180
  Saras 
Gazmend Krasniqi  
  978-9928-152-00-8
  Shitesit e Apokalipsit
  Literature
  4 / 2012
  20 cm
  135
  Idean 
Xhafer Martini  
  978-9928-4032-5-4
  Fshati mosqofsh
  Literature
  5 / 2010
  21 cm
  140
  Omsca-1 
Haris Vongli  
  978-99943-41-85-6
  Germim ne shpirt
  Literature
  6 / 2011
  20.5 cm
  256
  Vllamasi 
Vullnet Mato  
  978-9928-4154-2-4
 
Herbare njerezore 30 /Human H...
  Literature
  5 / 2013
  20.5 cm
  189
  Ada 
Kolec Traboini,Iliriana Sulkuqi  
  978-99956-9-66-6
 
Kujto poetin 1945-2010 -Album...
  Literature
  10 / 2011
  22 cm
  237
  Faik Konica 
Ibrahim Kadriu  
  978-9951-06-405-7
  Pjella e dreqit
  Literature
  11 / 2012
  21 cm
  347
  Faik Konica 
Murteza Osdaudaj  
  978-9951-06-391-3
 
Aspekte te poetikes se Driter...
  Literature
  11 / 2011
  20.5 cm
  492
  Faik Konica 
Ibrahim Rugova  
  978-9951-06-296-1
  Kode te shkrimit letrar
  Literature
  2 / 2009
  21.5 cm
  512
  Logos-A 
Kim Mehmeti  
  998958297-1
  Kulla dykateshe
  Literature
  2 / 2009
  21.4 cm
  254
  Onufri 
Rexhep Ferri  
  978-99956-87-20-5
  Britma e munkut
  Literature
  12 / 2011
  21.5 cm
  183
  Toena 
Bardhyl Londo  
  978-99943-1-767-7
 
Fluturimi i korbave- shtate p...
  Literature
  11 / 2011
  21 cm
  184
  Albin 
Gjergj Uli  
  978-9928-119-15-5
  Uji i gjalle
  Literature
  4 / 2011
  20.5 cm
  190
  Ombra Gvg 
Skifter Kellici  
  978-9928-06-012-9
  Atentat ne Paris
  Literature
  12 / 2011
  20.5 cm
  408
  West Print 
Teuta Metra  
  978-99956-37-81-1
  Per dashurine
  Literature
  5 / 2012
  20.5 cm
  162
  KGT 
Instituti Albanologjik  
 
 
Gjurmime Albanologjike Folklo...
  Literature
  10 / 2011
  24 cm
  407
  ASHAK 
Grup autoresh  
  978-9951-03-7
 
Shqipja dhe gjuhet e Ballkani...
  Literature
  9 / 2012
  24.5 cm
  683
  Faik Konica 
Parta Cana  
  978-9951-06-358-6
  Vetja Tjeter
  Literature
  4 / 2011
  20.5 cm
  153
  Mendimi Pozitiv 
Daut Demaku  
 
 
Magjia e Urtise/ Botimi i gja...
  Literature
  7 / 2012
  20.5 cm
  207
  Dudaj 
Albatros Rexhaj  
  978-99943-0-266-6
  Bombe ne Beograd
  Literature
  8 / 2012
  20 cm
  247
  Koha 
Eqrem Pasha  
  978-9951-417-49-5
  Lakorja e Ik'sit
  Literature
  4 / 2011
  21.5 cm
  140
  Koha 
Veton Surroi  
  978-9951-417-59-4
  Libri i fluturave
  Literature
  8 / 2011
  21.5 cm
  259
  Dardania Press 
Gani Mehmetaj  
  978-9951-597-03-6
  Aventurat e Lulise
  Literature
  5 / 2012
  20.5 cm
  197
  Faik Konica 
Ismet Aliu  
 
 
Muri i Qelqte mes Mortit e Je...
  Literature
  10 / 2011
  20.5 cm
  170
  Camaj-Pipa 
Nike Bunjaj  
 
 
Ata rane ne front te luftes m...
  Literature
  4 / 2012
  20.5 cm
  114
  Argjiro 
Thanas Dino  
  978-9928-102-25-6
  Nata me dy hena
  Literature
  8 / 2012
  19.5 cm
  133
  Onufri 
Bahri Myftari  
  978-99956-87-40-3
  Vjedhesit e eres
  Literature
  11 / 2011
  21 cm
  223
  Dudaj 
Elvira Dones  
  978-99943-0-131-7
  Dite e bardhe e fyer
  Literature
  1 / 2011
  21 cm
  362
  Toena 
Emila Markgjonaj Mirakaj  
  978-99943-1-681-6
  I do syte e mi?
  Literature
  1 / 2011
  20 cm
  181
  Koha 
Muhamet Recica  
  978-9951-417-71-6
  Ne fund te kohes
  Literature
  10 / 2012
  21 cm
  131
  Faik Konica 
Hysni Hoxha  
  978-9951-06-414-9
  Simbolet kombetare
  Literature
  2 / 2012
  20.5 cm
  266
  Buzuku 
Petrit Imami  
  978-9951-08-146-7
 
Origjina e fjaleve te gjuhes ...
  Literature
  3 / 2012
  20.5 cm
  283
  Prishtine 
Grup autoresh  
  978-9951-615-05-1
 
Sfidat e shtetndertimit dhe e...
  Literature
  3 / 2012
  24 cm
  166
  Koha 
Eqrem Basha  
  978-9951-417-67-9
  Varre
  Literature
  12 / 2012
  21.5 cm
  151
  Vllamasi 
Nasho Jorgaqi  
  978-9928-140-63-0
 
Hire letrare,shpalime histori...
  Literature
  8 / 2012
  20.4 cm
  490
  Ombra Gvg 
Shpetim Kastrati  
  978-9928-06-027-3
  Bishti i gjarperit
  Literature
  6 / 2012
  20.5 cm
  97
  Emal 
Ardi Omeri  
  978-9928-4031-6-2
  Zhgënjimi i Adamit
  Literature
  7 / 2012
  20 cm
  144
  Onufri 
Martin Camaj  
  978-99956-87-70-0
  Drama
  Literature
  10 / 2012
  20.5 cm
  240
  Onufri 
Martin Camaj  
  978-99956-87-73-1
  Lirika mes dy moteve
  Literature
  6 / 2012
  20.5 cm
  280
  Onufri 
Martin Camaj  
  978-99956-87-09-0
  Djella
  Literature
  11 / 2012
  20.5 cm
  136
  Onufri 
Martin Camaj  
  978-99956-87-75-5
  Tregime
  Literature
  5 / 2012
  20.5 cm
  136
  Marin Barleti 
Bashkim Fishta  
  99956-0438-8
  Liri ne hekura
  Literature
  11 / 2012
  20.5 cm
  144
  Prishtine 
Muhamedin Kullashi  
  978-9951-615-06-8
 
Politika,lufta dhe diplomacia...
  Literature
  9 / 2012
  24 cm
  204
   
Cobo Skenderi  
 
  Puthja e Judes
  Literature
  3 / 2012
  21.5 cm
  208
  Plejad 
Mehdi Frasheri  
  978-99956-57-83-3
  Nevruzi
  Literature
  11 / 2012
  20.5 cm
  183
  Poeteka 
Laura Smagi  
  978-9928-4134-4-4
 
Itinerare qe nderthuren(studi...
  Literature
  7 / 2012
  20.5 cm
  232
  Plejad 
Gjovalin Kola  
  978-99956-57-79-6
 
Shkolla e disidences dhe treb...
  Literature
  8 / 2012
  20.8 cm
  260
  Geer 
Mevlud Buci  
  978-9928-07-095-1
  Qendrestaret e flamurit
  Literature
  7 / 2012
  20.2 cm
  181
  Papirus 
Ryszard Kapucinski  
  9788-9928-4069-8-9
  Imperium
  Literature
  4 / 2013
  20.5 cm
  365
  Ombra Gvg 
Violeta Allmuca  
  978-9928-06-038-9
  Dashuria vjen nga jugu
  Literature
  1 / 2012
  20.5 cm
  198
  Uegen 
Roland Gjoza  
  978-9928-03-075-7
  Qyteti i vogel
  Literature
  7 / 2012
  21 cm
  242
  Ombra Gvg 
Rifat Hoxha  
  978-9928-06-017-4
 
I vdekuri qe varri nuk e mban...
  Literature
  12 / 2012
  20.5 cm
  175
  Ombra Gvg 
Rifat Hoxha  
  978-9928-06-040-2
  Rruga e madhe
  Literature
  8 / 2012
  20.5 cm
  267
  Albanologjik 
Halim Purellku  
  978-9928-4095-2-2
 
Zona e pushtimit Jugosllav ne...
  Literature
  11 / 2012
  20.5 cm
  418
  Ombra Gvg 
Shpetim Kastrati  
  978-9928-06-028-0
  Trishtim i qeshur
  Literature
  7 / 2012
  20.5 cm
  93
  Ombra Gvg 
Lindita Komani  
  978-9928-06-047-7
  Post-impresion
  Literature
  7 / 2012
  23 cm
  121
  Ombra Gvg 
Avni Mulaj  
  978-9928-06-014-3
  Njeriu ne pen station
  Literature
  8 / 2012
  24 cm
  465
  Toena 
Rudolf Marku  
  978-99943-1-850-6
  Nje ballkanas ne Londer
  Literature
  10 / 2012
  20 cm
  142
  Toena 
Zija Cela  
  978-99943-1-843-2
 
Buza e kuqe dhe gjaku i erret...
  Literature
  8 / 2012
  20 cm
  370
  Dudaj 
Rudina Xhunga  
  978-99943-0-293-2
 
12 porosite e Arben Xhaferit ...
  Literature
  3 / 2012
  20 cm
  192
  Uegen 
Barbara Taylor Bradford  
  9928-03-100-6
  Sekreti i Emes
  Literature
  5 / 2012
 
  462
  Toena 
Zija Cela  
  978-99943-1-842-1
  Pika drte ne eklips
  Literature
  5 / 2012
  20 cm
  468
  Pantheon 
Kolec Traboini  
  978-9928-14661
  U dashka te dal naten vone
  Literature
  12 / 2012
  20 cm
  135
  Dudaj 
Ardian Klosi  
  978-99943-0-291-8
 
Te kundercjapi pjese te perzg...
  Literature
  10 / 2012
  19.5 cm
  350
  Dudaj 
Vera Bekteshi  
  978-99943-0-297-0
  Nje det i mocem
  Literature
  1 / 2012
  20 cm
  191
  Drier 
Ramadan Pasmaciu  
  978-9928-4072-1-4
  Flaka e shpreses
  Literature
  8 / 2012
  23 cm
  639
  Uegen 
Moikom Zeqo  
  978-9928-03-110-5
  Libri i sinopseve
  Literature
  11 / 2012
  23 cm
  375
  Albanologjik 
Beqir Meta / Muharrem Dezhgiu,Fatmira Musaj  
  978-9928-141-11-8
 
Shqiperia ne dokumentet Austr...
  Literature
  7 / 2012
  24 cm
  468
  Albanologjik 
Mareglen Verli / Ledia Dushku  
  978-9928-141-04-0
 
Shqiperia ne dokumentet Austr...
  Literature
  9 / 2012
  24 cm
  466
  Albanologjik 
Ferit Duka,Dritan Egro,Sokol Gjermeni  
  978-9928-141-09-5
 
Shqiperia ne dokumentet Austr...
  Literature
  4 / 2012
  24 cm
  382
  Albanologjik 
Hamit Kaba  
  978-99956-43-86-7
 
Shqiperia ne dokumentet Austr...
  Literature
  9 / 2012
  24 cm
  370
  Gjergj Fishta 
Pashko Haxhari  
 
 
Ded Coku kapedani i paepur pe...
  Literature
  4 / 2012
  20.5 cm
  201
  Toena 
Viola Aliaj  
  978-99943-1-828-5
  Gorgona
  Literature
  7 / 2012
  20 cm
  319
  Maluka 
Sinan Kerpaci  
  9928-134-10-3
  Ma thuaj neser
  Literature
  6 / 2012
  21 cm
  226
  Albanologjik 
Ana Lalaj,Eriketa Kambo,Sonila Boci  
  978-9928-141-10-1
 
Shqiperia ne dokumentet Austr...
  Literature
  3 / 2012
  24 cm
  359
  Kuvendi 
Sali Mani  
  1-891654-26-8
  Mbrapa lashe kanget e mia
  Literature
  3 / 2012
  20.5 cm
  380
  Toena 
Lulezime Celami  
  978-99943-1-806-3
  Jete ne kthim
  Literature
  7 / 2012
  20 cm
  127
  Geer 
Ded Ramani  
  978-9928-07-042-5
  Lule Zoje
  Literature
  1 / 2012
  20.5 cm
  379
  Gjergj Fishta 
Gjergj Shyti  
  978-99956-45-99-1
  Kur pata ardhe ne jete
  Literature
  12 / 2012
  20.5 cm
  187
  Dudaj 
Sveva Casati  
  978-99943-0-190-4
  Si yjet qe bien
  Literature
  2 / 2011
  21 cm
  530
  Kumi 
Hysen Tabaku  
  978-99956-48-89-3
  Pokeristet
  Literature
  1 / 2011
  20.5 cm
  340
  Naimi 
Kozeta Krulis  
  978-9928-109-00-2
  Vajza nga Berati
  Literature
  1 / 2011
  21 cm
  133
  Flesh  
Myzafer R. Berberi  
  978-99928-4023-2-5
  Skaje
  Literature
  1 / 2011
  21 cm
  238
  Albin 
Skifter Kellici  
  978-99943-49-94-4
  Shtatori i gjemes se madhe
  Literature
  1 / 2011
  20.5 cm
  182
  Weso 
Zef Mulaj  
  978-99956-13-57-0
  Imazh
  Literature
  1 / 2011
  21 cm
  200
  Toena 
Eva Gavani  
  978-99943-1-440-9
  Tundimet e nje nate me hene
  Literature
  2 / 2011
  21 cm
  254
  Toena 
Faslli Haliti  
  978-99943-1-676-2
  Dielli dhe rrekete- Poema
  Literature
  2 / 2011
  21 cm
  165
  Bota Shqiptare 
Floresha Dado  
  978-9928-00-014-9
  Letersi e painterpretuar
  Literature
  2 / 2011
  21 cm
  277
  Vllamasi 
Ilir Kalemaj  
  978-99956-94-47-0
 
Kohe pa kohe- Tregime dhe nov...
  Literature
  2 / 2011
  21 cm
  109
  Dudaj 
Llaqi Nako  
  978-99943-0-192-8
  Gruaja e mire
  Literature
  2 / 2011
  21 cm
  240
  Onufri 
Martin Camaj  
  978-99956-87-21-2
  Vepra 1 (Djella)
  Literature
  2 / 2011
  21 cm
  145
  Onufri 
Martin Camaj  
  978-99956-87-22-9
  Vepra 2 (Poezi 1953-1967)
  Literature
  2 / 2011
  21 cm
  277
  Onufri 
Martin Camaj  
  978-99956-87-23-6
 
Vepra 3 (Pishtaret e nates, S...
  Literature
  2 / 2011
  21 cm
  354
  Onufri 
Martin Camaj  
  978-99956-87-24-3
 
Vepra 4 (Njeriu me vete e me ...
  Literature
  2 / 2011
  21 cm
  134
  Onufri 
Martin Camaj  
  978-99956-87-25-0
  Vepra 5 (Rrathe)
  Literature
  2 / 2011
  21 cm
  493
  Onufri 
Martin Camaj  
  978-99956-87-26-7
  Vepra 6 (Nema , Buelli)
  Literature
  2 / 2011
  21 cm
  147
  Onufri 
Martin Camaj  
  978-99956-87-27-4
  Vepra 7 (Karpa)
  Literature
  2 / 2011
  21 cm
  294
  Onufri 
Martin Camaj  
  978-99956-87-28-1
  Vepra 8 (Dranja)
  Literature
  2 / 2011
  21 cm
  170
  Onufri 
Martin Camaj  
  978-99956-87-30-4
 
Vepra 10 (Jesmine, Bigami,Loj...
  Literature
  2 / 2011
  21 cm
  363
  Geer 
Bashkim Rama  
  978-9928-07-000-5
 
Faktori shqiptar dhe siguria ...
  Literature
  11 / 2011
  20.5 cm
  312
  Dudaj 
Gjerak Karaiskaj  
  978-99943-0-286-4
  Ferma e dijes
  Literature
  7 / 2012
  20 cm
  238
  Dyrrah 
Viktor Canosinaj  
  978-9928-4073-1-3
  Mallkimi i grave
  Literature
  12 / 2012
  20.5 cm
  206
  Klean 
Mina Qirici  
  978-9928-4039-5-7
  Nata e syrit te gjelber
  Literature
  2 / 2011
  21 cm
  487
  Dita 2000 
Monika Cepa  
  978-99956-92-17-9
  Diell me dhembe
  Literature
  2 / 2011
  21 cm
  139
  Globus R. 
Musa Vyshka  
  978-99956-90-55-7
  Vijme dhe shkojme
  Literature
  2 / 2011
  21 cm
  155
  Koha 
Maksut Shehu  
  978-9951-417-42-6
  Qielli pa pellumba
  Literature
  2 / 2011
  21 cm
  574
  Koha 
Mete & Xhafer Shatri  
  978-9951-417-47-1
 
Nje gur per varrin e ushtarit...
  Literature
  2 / 2011
  21 cm
  383
  Arberia 
Bilal Xhaferi  
  978-99943-50-35-2
  Vepra 1
  Literature
  3 / 2011
  21.5 cm
  255
  Arberia 
Bilal Xhaferi  
  978-99943-50-51-3
  Vepra 2
  Literature
  3 / 2011
  21.5 cm
  284
  Arberia 
Bilal Xhaferi  
  978-99943-50-53-1
  Vepra 3
  Literature
  3 / 2011
  21.5 cm
  363
  Bota Shqiptare 
Enkelejd Lamaj  
  978-9928-00-029-3
  Libri i bardhe
  Literature
  3 / 2011
  21 cm
  242
  Emal 
Gezim Zilja  
  978-9928-04-017-6
  Ceshtje familjare
  Literature
  3 / 2011
  21 cm
  171
  Elta BS 
Matilda Musa Gorani  
  978-99515-44-14-6
  Fillimi i fundit
  Literature
  3 / 2011
  20 cm
  208
  Rozafa  
Muje S.Berisha  
  978-9951-02-203-3
  Lulja e zemres
  Literature
  3 / 2011
  21 cm
  254
  Valton 
Ramadan Rexhepi  
  978-9951-88-11-0-4
  Stina e emrave te bukur
  Literature
  3 / 2011
  21 cm
  493
   
Ramadan Thaci  
  978-99515-85-46-0
  Treni
  Literature
  3 / 2011
  20.5 cm
  234
  Instituti Albanologjik i Prishtines 
Rexhep Qosja  
  978-9951-596-24-4
 
Vepra 1 (Vazhdimesi, Panteoni...
  Literature
  3 / 2011
  21.5 cm
  494
  Instituti Albanologjik i Prishtines 
Rexhep Qosja  
  978-9951-596-19-0
 
Vepra 3 ( Prej letersise roma...
  Literature
  3 / 2011
  21.5 cm
  450
  Instituti Albanologjik i Prishtines 
Rexhep Qosja  
  978-9951-596-13-8
 
Vepra IV (Anatomia e kultures...
  Literature
  3 / 2011
  21.5 cm
  556
  Instituti Albanologjik i Prishtines 
Rexhep Qosja  
  978-9951-596-07-7
 
Vepra V (Historia e letersise...
  Literature
  3 / 2011
  21.5 cm
  492
  Instituti Albanologjik i Prishtines 
Rexhep Qosja  
  978-9951-596-02-2
 
Vepra XII ( Vdekja me vjen pr...
  Literature
  3 / 2011
  21.5 cm
  364
  Instituti Albanologjik i Prishtines 
Rexhep Qosja  
  978-9951-596-17-6
 
Vepra XIII (Mite te Zhveshura...
  Literature
  3 / 2011
  21.5 cm
  394
  Instituti Albanologjik i Prishtines 
Rexhep Qosja  
  978-9951-411-96-7
 
Vepra XIV (Nje dashuri dhe sh...
  Literature
  3 / 2011
  21.5 cm
  428
  Instituti Albanologjik i Prishtines 
Rexhep Qosja  
  978-9951-596-00-8
 
Vepra XV (Nata eshte dita jon...
  Literature
  3 / 2011
  21.5 cm
  410
  Instituti Albanologjik i Prishtines 
Rexhep Qosja  
  978-9951-596-08-4
 
Vepra XIX (Paqja e pergjakshm...
  Literature
  3 / 2011
  21.5 cm
  376
  Instituti Albanologjik i Prishtines 
Rexhep Qosja  
  978-9951-596-15-2
 
Vepra XX (Tronditja e shekull...
  Literature
  3 / 2011
  21.5 cm
  362
  Ura 
Mexhid Mehmeti  
  978-9951-512-38-1
  Tuna
  Literature
  12 / 2012
  20 cm
  224
  Ombra Gvg 
Fatmir Hysi  
  978-9928-06-033-4
 
...Te lindur ne Vlore -Allegr...
  Literature
  11 / 2012
  20 cm
  270
  Gjergj Fishta 
Ndue Gaspri  
  978-99956-45-44-1
 
Udhetim i mundimshem me vdekj...
  Literature
  3 / 2011
  21 cm
  231
  Instituti Albanologjik i Prishtines 
Rexhep Qosja  
  978-9951-596-14-5
 
Vepra VI (Historia e letersis...
  Literature
  3 / 2011
  21.5 cm
  546
  Instituti Albanologjik i Prishtines 
Rexhep Qosja  
  978-9951-596-22-0
 
Vepra VII (Historia e letersi...
  Literature
  3 / 2011
  21.5 cm
  642
  Instituti Albanologjik i Prishtines 
Rexhep Qosja  
  978-9951-596-20-6
 
Vepra XXI (Tronditja e shekul...
  Literature
  3 / 2011
  21.5 cm
  364
  Instituti Albanologjik i Prishtines 
Rexhep Qosja  
  978-9951-596-11-4
  Vepra XXII (Rilindja e dyte)
  Literature
  3 / 2011
  21.5 cm
  504
  Instituti Albanologjik i Prishtines 
Rexhep Qosja  
  978-9951-596-27-5
 
Vepra XXIII (Populli i ndalua...
  Literature
  3 / 2011
  21.5 cm
  510
  Instituti Albanologjik i Prishtines 
Rexhep Qosja  
  978-9951-596-26-8
 
Vepra XXIV (Strategjia e bash...
  Literature
  3 / 2011
  21.5 cm
  440
  Instituti Albanologjik i Prishtines 
Rexhep Qosja  
  978-9951-596-12-1
 
Vepra XXV (Ligjerime paravajt...
  Literature
  3 / 2011
  21.5 cm
  532
  Ilar 
Skender Sherifi  
  978-99956-07-99-9
  Trio e perjetshme
  Literature
  4 / 2011
  22 cm
  258
  Mirgeeralb 
Zef Gjeta  
  978-9928-10-54-24
  Barcaleta pa fund… Vol.3
  Literature
  4 / 2011
  20 cm
  316
  Qendra e Studimeve Albanologjike  
Adem Bunguri  
  978-99956-04-51-6
  Prehistoria e Dibres
  Literature
  5 / 2011
  28 cm
  450
   
Arben Duka  
 
  Njeriu me bllok
  Literature
  5 / 2011
  20.5 cm
  109
  Tirana Times 
Astrit Lulushi  
  978-9928-4038-1-0
  Ndjenje realiteti
  Literature
  5 / 2011
  20 cm
  165
  Sara 
Bedri Alimehmeti  
  978-99956-56-21-8
  Tregimet e Tirones I
  Literature
  5 / 2011
  21 cm
  86
  Onufri 
Ismail Kadare  
  978-99956-87-42-7
  Koncert ne fund te dimrit
  Literature
  5 / 2011
  23.5 cm
  475
  Morava 
Leon Qafzezi  
  978-999-28-120-09-0
  Novela te zgjedhura
  Literature
  5 / 2011
  20.5 cm
  189
  Globus R. 
Mihal Gjergji  
  978-99956-90-62-5
 
Ngjyrat e mendimit- Ese dhe s...
  Literature
  5 / 2011
  21 cm
  260
  Vllamasi 
Musa Tartari  
  978-99956-94-65-4
 
Camet Muhaxhire te padrejtesi...
  Literature
  5 / 2011
  20 cm
  245
  Kristalina Kh 
Naum Kule  
  978-99956-696-4-5
  Burri me varese
  Literature
  5 / 2011
  21 cm
  147
  Emal 
Niko Simaku  
  978-9928-04-027-3
 
Lorika Virgjeresha e Voskopoj...
  Literature
  5 / 2011
  21 cm
  450
  Cameria  
Sejdi Kondi  
 
  Djaj ne veladon
  Literature
  5 / 2011
  20 cm
  251
  Emal 
Shaqir Skarra  
  978-99928-04-034-3
 
Gurrat e Korabit- Sofra e leg...
  Literature
  5 / 2011
  21 cm
  299
  Qendra e Studimeve Albanologjike  
Group of authors  
  978-99943-1-721-9
 
Monarkia shqiptare 1928-1939...
  Literature
  5 / 2011
  20 cm
  328
  K&B 
Ali Asllani  
  978-99956-840-8-2
  Vepra e plote poetike
  Literature
  6 / 2011
  21 cm
  380
   
Hasan Kostreci  
 
  Jete ne diktature
  Literature
  6 / 2011
  20 cm
  244
  Uegen 
Kujtim M. Hoxha  
  978-9928-03-038-2
  Nimfa e veses
  Literature
  6 / 2011
  20 cm
  235
  Toena 
Leka Skendaj  
  978-99943-1-708-0
  Loja e kujteses
  Literature
  6 / 2011
  20 cm
  198
  Neraida 
Melina Tuda  
  978-99956-44-23-9
  Nje jete dy dashuri
  Literature
  6 / 2011
  20 cm
  237
  Shpresa  
Shyqyri Tafa  
 
 
Te gjithe shejtanet njesoj ja...
  Literature
  2 / 2011
  20.5 cm
  131
  IHPVKA 
Sulejman Mato  
  978-9928-111-01-2
  Banoret e shpelles
  Literature
  2 / 2011
  20.5 cm
  208
  Instituti Albanologjik i Prishtines 
Rexhep Qosja  
  978-9951-596-01-5
  Vepra XVI (Bijte e askujt 1)
  Literature
  3 / 2011
  21.5 cm
  438
  Instituti Albanologjik i Prishtines 
Rexhep Qosja  
  978-9951-411-98-1
 
Vepra XVII (Bijte e askujt 2)...
  Literature
  3 / 2011
  21.5 cm
  366
  Instituti Albanologjik i Prishtines 
Rexhep Qosja  
  978-9951-596-18-3
 
Vepra XVIII (Ceshtja shqiptar...
  Literature
  3 / 2011
  21.5 cm
  608
  Toena 
Njazi Bahiti  
  978-99943-1-719-6
  Jonila
  Literature
  6 / 2011
  20 cm
  196
  Kuvendi 
Pjeter Jaku  
  978-99956-45-64-6
  Polici me Kuran
  Literature
  6 / 2011
  21 cm
  248
  Uegen 
Roland Gjoza  
  978-99956-43-44-7
  Edhe yjet vdesin
  Literature
  6 / 2011
  20 cm
  135
  Faik Konica  
Zejnullah Rrahmani  
  978-9951-06-350-0
  Lypesi dhe Sophia
  Literature
  6 / 2011
  20 cm
  394
  West Print 
Enton Bido  
  978-99956-37-46-0
  Kuroreshkelja
  Literature
  7 / 2011
  21 cm
  92
  Dituria 
Moikom Zeqo  
  978-99920-103-18-5
  Refuzimi i shkrimit-proza
  Literature
  8 / 2011
  20 cm
  318
  Toena 
Nasi Lera  
  978-99943-1-739-4
  Syte e Sofise
  Literature
  8 / 2011
  21 cm
  364
  Zenit Editions 
Krenar Zejno  
  978-9928-113-05-4
  Kemba e te panjohures
  Literature
  9 / 2011
  21 cm
  138
  Dudaj 
Leonard Bombaj  
  978-99943-0-228-4
 
Ne emer te atit,te bijes dhe ...
  Literature
  9 / 2011
  22 cm
  218
  Erik 
Marcel Hila  
  978-9928-123-13-8
 
Perla ne plagen e nje martese...
  Literature
  9 / 2011
  18.5 cm
  112
  Ylber 
Marcel Hila  
  978-9928-4052-3-4
  Zoti zbret ne ferr
  Literature
  9 / 2011
  20 cm
  370
  Agimi 
Mehmet A.Dume  
 
  Kane ngjare pa tregohen
  Literature
  9 / 2011
  20 cm
  258
  Omsca-1  
Mustafa Kruja  
  978-99943-41-92-4
  Problema gjuhe
  Literature
  9 / 2011
  21 cm
  285
  Albpaper  
Nuri Dragoj  
  978-9928-05-274
  Rreziku i shkombetarizimit
  Literature
  9 / 2011
  20 cm
  364
   
Pupi Papalilo  
  978-99956-26-33-4
  Enigma
  Literature
  9 / 2011
  21 cm
  160
  Ura 
Ramadan Haziri  
  978-9951-592-03-1
  Ta mbijetosh gjemen
  Literature
  2 / 2013
  20.5 cm
  175
  Toena 
Agron Kosta  
  978-99943-1-697-7
  Per nje sy gjume
  Literature
  3 / 2011
  20.5 cm
  258
  Instituti Albanologjik i Prishtines 
Rexhep Qosja  
  978-9951-596-09-1
 
Vepra 2 (Asdreni jeta dhe vep...
  Literature
  3 / 2011
  21.5 cm
  418
  Toena 
Zija Cela  
  978-99943-1-748-6
 
Apokalipsi sipas Shen Tiranes...
  Literature
  9 / 2011
  21 cm
  446
  Argeta LMG 
Besnik Alibali  
  978-99956-61-77-38
  Diktatoret e ngrire
  Literature
  9 / 2011
  21 cm
  151
  Toena 
Besnik Mustafaj  
  978-99943-1-770-7
 
Legjenda e lindjes sime- 100 ...
  Literature
  9 / 2011
  21 cm
  200
  Dita 2000 
Fiqiret Barbullushi  
  978-99956-92193
  Homeri,Historia,Racizmi
  Literature
  9 / 2011
  21 cm
  206
  Geer 
Ndue Gjika  
  978-9928-100-02-3
  Teper e thjeshte
  Literature
  9 / 2011
  21 cm
  162
  Omsca-1  
Robert Prifti  
  978-99943-41-95-5
  Shenjtori i dhunes
  Literature
  9 / 2011
  21 cm
  143
  Uegen 
Thanas Jorgji  
  978-9928-03-070-2
  Endrrat treten ne mengjes
  Literature
  9 / 2011
  21 cm
  522
  UET Press 
Thanas Medi  
  978-99943-1-741-7
  Hija e mallkuar
  Literature
  9 / 2011
  21 cm
  319
  Qendra e Stud Albanologjike  
Evalda Paci  
  978-9928-4095-0-8
 
Sistemi mbiemeror ne Mesharin...
  Literature
  11 / 2011
  21 cm
  291
  Gjergj Fishta 
Mehmet Elezi  
  978-99956-45-76-2
  Romeo as Zhuljeta
  Literature
  11 / 2011
  20.5 cm
  140
  Onufri 
Mira Meksi  
  978-99956-87-55-7
 
Leximi i ndaluar dhe shkrimet...
  Literature
  11 / 2011
  22 cm
  366
  Tirana Times 
Valter File  
  978-99956-809-1-6
  Kryqe te bera me tul buke
  Literature
  11 / 2011
  20.5 cm
  289
  Princi 
Virion Graci  
  978-9928-4048-8-6
  Litari dhe lamtumira
  Literature
  11 / 2011
  21 cm
  179
  Filara 
Zef Mulaj  
  978-9928-142-12-2
  Memory / Jete e thyer
  Literature
  12 / 2012
  20.5 cm
  215
  Faik Konica 
Jusuf Buxhovi  
  978-9951-06-346-3
 
Lufta e fundit e Bashkim Koso...
  Literature
  3 / 2011
  20.5 cm
  360
  Faik Konica 
Lutfi Lepaja  
  978-9951-06-340-1
  Oferte per pendim
  Literature
  3 / 2011
  21 cm
  188
  Pika pa Siperfaqe 
Agron Tufa  
  978-9992840-41-21
  Kuja e Mnemozines
  Literature
  4 / 2011
  20 cm
  222
  Toena 
Anxhela Haxhihyseni  
  978-99943-1-684-7
  Celesat e zemrave
  Literature
  4 / 2011
  21 cm
  134
  Saga 
Behar Gjoka  
  978-9951-559-15-7
 
Shkrimtari i te dy aneve te k...
  Literature
  4 / 2011
  20 cm
  221
  Ombra Gvg 
Plator Ulqinaku  
  978-99956-38-92-4
  Libri i qendreses
  Literature
  4 / 2011
  20 cm
  166
  Globus R 
Qazim Shehu  
  978-99956-90-80-9
  Mund te jesh ti
  Literature
  4 / 2011
  20.5 cm
  124
  Dyrrah 
Viktor Canosinaj  
  978-99927-759-7-7
  Fronti kaloi mbi catite tona
  Literature
  7 / 2011
  21 cm
  199
  Ballkani 
Prof.Dr Kapllan Resuli  
 
  Dukla
  Literature
  7 / 2011
  20.5 cm
  223
  Faik Konica 
Jusuf Gervalla  
  978-9951-06-338-8
  Jusuf Gervalla Vepra 1
  Literature
  7 / 2011
  21 cm
  278
  Faik Konica 
Jusuf Gervalla  
  978-9951-06-337-1
  Jusuf Gervalla Vepra 2
  Literature
  7 / 2011
  21 cm
  245
  Faik Konica 
Jusuf Gervalla  
  978-9951-06-337-1
  Jusuf Gervalla Vepra 3
  Literature
  7 / 2011
  21 cm
  295
  Faik Konica 
Jusuf Gervalla  
  978-9951-06-337-1
  Jusuf Gervalla Vepra 4
  Literature
  7 / 2011
  21 cm
  258
  Ada 
Albert Z. Zholi  
  978-99956-99-57-4
  Kush e vrau dashurine?
  Literature
  8 / 2011
  20 cm
  214
  Toena 
Arben Shehi  
  978-99943-1-740-0
  Gryka e pusit
  Literature
  8 / 2011
  21 cm
  380
  Emal 
Ferit Lamaj  
  9928-04-009-5
  Fabula xhepi 2
  Literature
  11 / 2012
  10.2 cm
  191
  Milenium i Ri 
Ibrahim D. Hoxha  
  978-9928-126-01-6
  Vjershetare te hershem camer
  Literature
  8 / 2011
  23 cm
  512
  Arian 
Jorgji Meci  
 
  Ura e brengave
  Literature
  8 / 2011
  21 cm
  205
  Emal 
Ferit Lamaj  
  978-9928-04-009-1
  Fabula xhepi
  Literature
  4 / 2011
  10.2 cm
  191
  Instituti Albanologjik i Prishtines 
Rexhep Qosja  
  978-9951-596-05-3
  Vepra VIII (Porosia e madhe)
  Literature
  3 / 2011
  21.5 cm
  546
  Instituti Albanologjik i Prishtines 
Rexhep Qosja  
  978-9951-596-03-9
 
Vepra IX (Tri menyra te shkri...
  Literature
  3 / 2011
  21.5 cm
  324
  Instituti Albanologjik i Prishtines 
Rexhep Qosja  
  978-9951-596-04-6
 
Vepra X (Semantika e ndyshime...
  Literature
  3 / 2011
  21.5 cm
  374
  Instituti Albanologjik i Prishtines 
Rexhep Qosja  
  978-9951-596-21-3
 
Vepra XI (Antologjia e lirike...
  Literature
  3 / 2011
  21.5 cm
  394
  Konica Color 
Qazim Man Mustafaj  
  978-99956-671-7-7
 
Dora e pajtimit o vella jo gi...
  Literature
  8 / 2011
  21 cm
  285
  Globus R. 
Robert Thomanikaj  
  978-99956-90-79-3
  Te gjithe me zotin
  Literature
  8 / 2011
  21 cm
  106
  Globus R. 
Robert Thomanikaj  
  978-99956-90-78-6
 
Dialektika e arsyes dhe e sug...
  Literature
  8 / 2011
  21 cm
  313
  Erik 
Moikom Zeqo  
  978-9928-130006
 
Migjeni arkitekti i nendheshe...
  Literature
  11 / 2011
  21 cm
  206
  Tirana Times 
Prec Zogaj  
  978-9928-4038-5-8
  Ngjarje ne toke
  Literature
  11 / 2011
  21 cm
  366
  AIKD'99 
Adil Olluri  
  978-9951-410-44-1
  Romani postmodern shqiptar
  Literature
  11 / 2011
  21 cm
  197
  ASHAK 
Ali Aliu  
  978-9951-413-77-0
  Deshmi letrare
  Literature
  1 / 1900
  23 cm
  232
  Iris 
Dr.Bexhet Asani  
  978-608-207-057-5
 
Lirika popullore shqiptare ne...
  Literature
  11 / 2011
  23 cm
  267
  AIKD'99 
Kujtim M.Shala  
  978-9951-410-40-3
  Prolepsa
  Literature
  11 / 2011
  21 cm
  312
  ASHAK 
Mark Krasniqi  
  978-9951-413-99-2
  Besa ne traditen shqiptare
  Literature
  11 / 2011
  21 cm
  202
   
Arben Orhani  
  978-99956-94-93-7
  Ese ndërvetjake
  Literature
  12 / 2011
  20 cm
  58
  Ada 
Bukurije Bushati  
  978-99956-99-56-7
  Borjona
  Literature
  12 / 2011
  20 cm
  196
  Naimi 
Koco Kosta  
  978-9928-109-16-3
  Ata te dy e te tjere
  Literature
  12 / 2011
  20.5 cm
  211
  Emal 
Kujtim Mateli  
  978-99928-04-067-1
 
Dodona ndodhet ne Deshnice te...
  Literature
  12 / 2011
  20 cm
  205
  Princi 
Lisandri Kola  
  978-9928-4048-6-2
  Saga e nje dite
  Literature
  12 / 2011
  19 cm
  100
  Toena 
Loer Kume  
  978-99943-1-787-5
  Lux
  Literature
  12 / 2011
  20 cm
  198
  Ilar 
Natasha Ruli  
  978-9928-10-17-6
  Fisnike te heshtur
  Literature
  12 / 2011
  20.5 cm
  274
  Omsca-1 
Neda Karafili  
  978-992-81-3201-7
  Archea
  Literature
  12 / 2011
  20 cm
  147
  Kristalina Kh 
Resmi Osmani  
  978-99956-43-55-3
  Mbreteresha Olimpia
  Literature
  12 / 2011
  20.5 cm
  237
  Pen Albania 
Sadik Bejko  
  978-9928-07-020-3
  Syte e geshtenjave te egra
  Literature
  12 / 2011
  21 cm
  249
  Edlora  
Skender Cala  
  978-9928-4067-2-9
  Magjia Dibres
  Literature
  12 / 2011
  20.5 cm
  344
  Albas 
Ymer Ciraku  
  978-99928-02-001-7
 
Shqyrtime kritike nga histori...
  Literature
  12 / 2011
  23 cm
  229
  Instituti Albanologjik i Prishtines 
Arben Hoxha  
  978-9951-411-93-6
 
Letersia si vizion-Studime ng...
  Literature
  4 / 2011
  20 cm
  332
  Ideon  
Enisa Kananaj  
 
 
Tiktaket e zemres do te rrahi...
  Literature
  5 / 2011
  20 cm
  115
  Globus R. 
Faslli Canaj  
  978-99956-90-81-6
  Dasma kob
  Literature
  5 / 2011
  20.5 cm
  310
  Instituti Kombetar i Integrimit 
Fation A.Kajanaku  
  978-99956-44-22-2
  Ese mbi humanizmin
  Literature
  5 / 2011
  21 cm
  148
  Marin Barleti 
Besa Myftiu  
  978 99956 04486
  Drejt se pamundures
  Literature
  9 / 2012
  17 cm
  140
  Naimi 
Danja Sinani  
  978-9928-109-37-8
 
Perkufizimi juridik i vdekjes...
  Literature
  10 / 2012
  20 cm
  222
  Camaj-Pipa 
Dashamit Cacaj  
  978-99956-02-91-8
  Vitidimer
  Literature
  9 / 2012
  21 cm
  202
  Migreeralb 
Gjon Marku  
  978-99956-105-80-6
 
Nje nate mbret ne nje vend tj...
  Literature
  9 / 2012
  20 cm
  182
  Onufri 
Ismail Kadare  
  978-99943-42-42-6
  Vepra 1(Qyteti pa reklama)
  Literature
  7 / 2007
  20.5 cm
  398
  Naimi 
Laureta Petoshati  
  978-9928-109-39-2
  Rikthim ne Ventoten
  Literature
  10 / 2012
  23 cm
  587
  Dudaj 
Leonard Seiti  
  978-99943-0-271-0
  Nje bote me larg
  Literature
  10 / 2012
  20 cm
  158
  Geer 
Mevlud Buci  
  978-9928-07-095-1
  Qendrestaret e flamurit
  Literature
  9 / 2012
  21 cm
  181
  Eldora 
Sterjo Spase  
  978-9928-139-42-9
  Aferdita perseri ne fshat
  Literature
  10 / 2012
  20 cm
  287
  Dukagjini 
B.Gashi, Xh.Jusufi  
  978-9951-623-00-1
 
Sistemi imenaxhimit te krizav...
  Literature
  9 / 2012
  23 cm
  324
  Rozafa 
Bajram Sefaj  
  978-99510-22-27-9
  Ani çka
  Literature
  9 / 2012
  21 cm
  233
  Fan Noli 
Edmond Shallvari  
  978-99956-86-86-4
  Facebook- koobecaF
  Literature
  5 / 2012
  20 cm
  185
  Pegi 
INSTAT  
  978-9928-124-29-6
 
Shqiperi, studim per perdorim...
  Literature
  5 / 2012
  30 cm
  296
  Mapo Editions 
Ben Blushi  
  978-99956-39-58-7-0
  Shqiperia
  Literature
  9 / 2011
  21 cm
  600
  Adelprint 
Teodor Keko  
  978-99956-32-27-4
 
Si breshka në shpinë mbaj një...
  Literature
  10 / 2012
  20 cm
 
  Univ i Tiranes.Fakul His-Filologji 
Group of authors  
  978-9928-4101-0-8
 
Trashegimia kulturore dhe ven...
  Literature
  10 / 2012
  23 cm
  140
   
Agron Y. Gashi  
  978-99516-32-00-36
 
Talianka (intermexo nga jeta ...
  Literature
  10 / 2012
  20 cm
  162
   
Prof. Dr. Enver Sopjani, M.Sc. Naser Sopjani  
  978-99518-86-70-3
 
Roli i enklavave dhe struktur...
  Literature
  9 / 2012
  21 cm
  132
  Neokultura 
Rexhep Murtez Shala  
  978-9951-568-02-9
  Fama Real wor(l)d
  Literature
  10 / 2012
  21 cm
  470
  Instit.Albanologj 
Sali Bytyci  
  978-9951-596-60-2
 
Prej pseudoteorive deri tek p...
  Literature
  9 / 2012
  20 cm
  282
  Saras 
Group of authors  
  978-9928-152-01-5
  Publikija shqiptare
  Literature
  9 / 2012
  21 cm
  210
  Faik Konica 
Arif Demolli  
  978-9951-06-415-6
  Kucedra qyqare
  Literature
  9 / 2012
  20 cm
  192
  Omsca-1 
Qazim Shemaj  
  978-9928-132-10-9
  Lirika te zgjedhura
  Literature
  5 / 2012
  21 cm
  188
  Albpaper 
Sefer Pasha  
  978-9928-050-60-1
  Qind per qind jam gjalle
  Literature
  5 / 2012
  21 cm
  495
  Morava 
Servet Pellumbi  
  978-9928-120-63-2
  Bashkebisedim per politiken
  Literature
  5 / 2012
  20 cm
  238
  Botart 
Bashkim Abazi